Kontaktoplysninger    
       
       
  Rektor Elsebeth Østergaard    
  elsebeth@vidarskolen.dk    
       
  Eva Gierding    
  Administration-kontor    
  eva.gierding@vidarskolen.dk    
       
  Kontor - elevoplysninger og elevøkonomi    
  Kontor@vidarskolen.dk    
       
  Bogholderi    
  bogholderi@vidarskolen.dk    
       
  Brogårdsvej 61    
  2820 Gentofte    
  Tlf: 3965 7118    
       
  Telefonen er åben mandag til fredag    
  kl. 08.00 - 12.00    
       
  Kontoret har åben for personlig henvendelse    
  mandag - torsdag    
  kl. 07.45 - 09.00    
  kl. 14.00 - 15.00    
       
       
  Klasselærer 2017-2018    
       
  Heidi Marie Schmidt    
  Børnehaveklasseleder    
  heidi.roennow@vidarskolen.dk    
       
  Kamila Malone    
  Børnehaveklasseleder    
  kamila.malone@vidarskolen.dk    
       
  Jens Lindeskov    
  Medhjælper i børnehaveklassen    
  jens.lindeskov@vidarskolen.dk    
       
  Christine Malone    
  Klasselærer for 1. klasse    
  christine@vidarskolen.dk    
       
  Tobias Ammitzbøll    
  Klasselærer 2. klasse    
  tobias.ammitzboell@vidarskolen.dk    
       
  Signe Vestergaard    
  Klasselærer 3. klasse    
  signe.vestergaard@vidarskolen.dk    
       
  Bo Moseby Madsen    
  Klasselærer i 4. kl.    
  bo.madsen@vidarskolen.dk    
       
  Mette Korsgaard    
  Klasselærer i 5. klasse    
  mette.korsgaard@vidarskolen.dk    
       
  Susanne Rasmussen    
  Klasselærer 6. klasse    
  susanne@vidarskolen.dk    
       
  Merethe Siim Magnussen    
  Klasselærer 7. Ask    
  merethe@vidarskolen.dk    
       
  KarinaDjurhuus    
  Klasselærer 7. Birk    
  karinadjurhuus@vidarskolen.dk    
       
  Bedrettin Yazar    
  Klasselærer for 8. klasse    
  bedrettin.yazar@vidarskolen.dk    
       
  Anne Holme Jensen    
  Overskolelærer 9. klasse    
  anneholmejensen@vidarskolen.dk    
       
  Nina Bochardt    
  Overskolelærer 9. klasse    
  nina.bochardtl@vidarskolen.dk    
       
  Claus Dahl    
  Overskolelærer 10. klasse    
  claus.dahl@vidarskolen.dk    
       
  Kirsten Dørge    
  Overskolelærer 11. klasse og kemi    
  kirsten.dorge@vidarskolen.dk    
       
  Gert Hansen    
  Overskolelærer 11. klasse og håndværkslærer    
  gert.hansen@vidarskolen.dk    
       
  Ingrid Sørensen    
  Overskolelærer 12. klasse    
  ingrid@vidarskolen.dk    
       
  Stephen Labella    
  Overskolelærer    
  labella@vidarskolen.dk    
       
  Sara Jahn    
  Overskolelærer    
  sarajahn@vidarskolen.dk    
       
  Skjalm Biba    
  Overskolelærer    
  skjalmbiba@vidarskolen.dk    
       
  Sven Helbig    
  Overskolelærer    
  svenhelbig@vidarskolen.dk    
       
  Steffen Levring    
  overskolelærer    
  steffen@vidarskolen.dk    
       
  Edmund Davis    
  Idrætslærer    
  Edmund@Vidarskolen.dk    
       
  Pedel    
       
  Preben Steinert    
  Pedel    
  pedel@vidarskolen.dk    
       
  Børnehave    
       
  Dorthe Hjelm Jensen    
  Børnehaveleder    
  bornehaven@vidarskolen.dk    
       
  Sofie Blandfort Garde    
  Børnehaven Regnbuen    
       
  Solspiren - vuggestue    
       
  Lotte Faber    
  Vuggestueleder    
  solspiren@vidarskolen.dk    
       
  Stine Grøndahl    
  Pædagog i vuggestuen    
       
  Legestue-SFO-klub    
       
  Emilia Sofia Oemann    
  Medhjælper i SFO    
  SFO@vidarskolen.dk    
       
  Tom Tolstoj    
  Medhjælper i SFO    
       
  Sussie Pedersen    
  Pædagog i SFO    
       
  øvrigt personale    
       
  Anker Meier-Nielsen    
  Optagelse/inklusion/PPR    
  anker@vidarskolen.dk    
       
  Annet Gull-Maj Hansen    
  Medhjælp i Vidar køkkenet    
       
  Charlotte Lundström    
  Tværfløjte    
  charlotte.lundstrom@vidarskolen.dk    
       
  Githa Liat Mølgaard    
  Eurytmist    
  githa.liat@vidarskolen.dk    
       
  Hans Andersen    
  Pianist    
  hca@vidarskolen.dk    
       
  Hans Diedrich Genzmer    
  Smedeværksted    
  hans.diedrich.genzmer@vidarskolen.dk    
       
  Hans Stenderup Jensen    
  Pedelmedhjælp    
       
  Henrik Prahl    
  Musiklærer    
  henrik.prahl@vidarskolen.dk    
       
  Lisa Høgh Nielsen    
  Køkken    
  lisa.nielsen@vidarskolen.dk    
       
  Lisbeth Anna Christoffersen    
  Eurytmist    
  lisbeth.christoffersen@vidarskolen.dk    
       
  Mette Øbom Poulsen    
  Eurytmist    
  mettepoulsen@vidarskolen.dk    
       
  Sørren Devach    
  Sløjdlærer    
  sorren.devarc@vidarskolen.dk    
       
  Winni Mathiasen    
  Håndarbejde & rengøring    
  winni.mathiasen@vidarskolen.dk