Kontakt skolen

Vidar Skolen

Brogårdsvej 61

2820 Gentofte

Tlf.: 3965 7118

kontor@vidarskolen.dk

Kontorets åbningstider

Mandag -tirsdag og torsdag-fredag

Kl. 07.45 – 10.00

Kl. 14.00 – 15.00​

Onsdag er kontoret lukket

Telefon dagligt ml. kl. 07.45 – 12.00

Rektor

Ingrid Sørensen

ingrid@vidarskolen.dk

Skoleleder

Bo Moesby Madsen bo.madsen@vidarskolen.dk

Overskolekoordinator

Kirsten Dørge

kirsten.dorge@vidarskolen.dk

Administrator

Bedrettin Yazar

by@vidarskolen.dk

Kontor- elevoplysninger og elevøkonomi

henvendelser vedr. optagelse-og indmeldelse

3965 7118

Jytte Jarlskov

kontor@vidarskolen.dk

Bogholderi

Lone Johansen

bogholderi@vidarskolen.dk

Børnehaveklassen tlf. 2630 9882

 boernehaveklassen@vidarskolen.dk

Børnehaven Regnbuen tlf. 2630 9881 regnbuen@vidarskolen.dk

Vuggestuen Solspiren tlf. 2630 9880 solspiren@vidarskolen.dk

Legestue/Café:   sfo@vidarskolen.dk

1.-2. kl tlf. 2630 9885

3.-4. kl tlf. 2630 9886

Pedel tlf.  pedel@vidarskolen.dk

Personale fra Gentofte Kommune

Børn, unge og fritid PPR

Bernstorffsvej 161

2920 Charlottenlund

gentofte@gentofte.dk

Sundhedsplejerske: Dorthe Wermus

Åben konsultation den 1. og 3. mandag i måneden fra 8.00-9.00

Mobil: 24790984

dow@gentofte.dk

Psykolog: att. Josephine Haase

tlf.: 2175 0653​

joch@gentofte.dk 

Tale-høre-konsulent: att. Camilla Sulstad Jensen

tlf.:

csj@gentofte.dk 

Lærere og pædagoger

Alan Wood boernehaveklassen@vidarskolen.dk

Aleksandra Aia Bertelsen aleksandra@vidarskolen.dk

Anker Meier-Nielsen anker@vidarskolen.dk

Anne Holme Jensen anneholmejensen@vidarskolen.dk

Anne-Dorthe Grigaff anne-dorthe.grigaff@vidarskolen.dk

Astrid Kragh Bagge

astrid.bagge@vidarskolen.dk 

Aydin Nouri sfo@vidarskolen.dk

Bedrettin Yazar by@vidarskolen.dk 

Bo Moesby Madsen bo.madsen@vidarskolen.dk

Chiara Cassino sfo@vidarskolen.dk

Christian Shamani sfo@vidarskolen.dk

Christine Malone christine@vidarskolen.dk

Claus Dahl claus.dahl@vidarskolen.dk

Clinton Stewart clinton.stewart@vidarskolen.dk

Gert Hansen gert.hansen@vidarskolen.dk

Githa Liat Mølgaard githa.liat@vidarskolen.dk

Hans-Diedrich Genzmer hans.diedrich.genzmer@vidarskolen.dk

Heidi Reichert Petersen heidi.petersen@vidarskolen.dk

Heidi Marie Schmidt heidi.schmidt@vidarskolen.dk 

​Jonah Svanberg jonah.svanberg@vidarskolen.dk 

Julie Hjøllund

bornehaven@vidarskolen.dk

Kamila Malone kamila.malone@vidarskolen.dk

Line Lund line.lund@vidarskolen.dk

Lisbeth Christoffersen lisbeth.christoffersen@vidarskolen.dk

Lisa Mailand lisa.mailand@vidarskolen.dk 

Lisa Wolf lisa.wolf@vidarskolen.dk 

Lotte Faber solspiren@vidarskolen.dk

Maria Pi Højlund Nielsen maria.pi@vidarskolen.dk 

Martin Steiner martin@vidarskolen.dk 

Merethe Siim Magnussen merethe@vidarskolen.dk

Mette Øbom Poulsen mettepoulsen@vidarskolen.dk

Nina Bochardt nina.bochardt@vidarskolen.dk

Novo Karisik novo@vidarskolen.dk 

Olaf Nybo olaf.nybo@vidarskolen.dk

Sanne Andersen hca@vidarskolen.dk

Sara Hansen bornehaven@vidarskolen.dk

Sara Jahn sarajahn@vidarskolen.dk

Signe Vestergaard signe.vestergaard@vidarskolen.dk

Simone Lykke Hansen simone@vidarskolen.dk

Sofie Garde bornehaven@vidarskolen.dk

Sofie Brink Nielsen sofie@vidarskolen.dk

Steffen Skovmand Levring steffen@vidarskolen.dk

Stephen Labella labella@vidarskolen.dk

Stine Grøndahl solspiren@vidarskolen.dk

Susanne Rasmussen susanne@vidarskolen.dk

Sørren Devach sorren.devach@vidarskolen.dk

Søren Pedersen sfo@vidarskolen.dk

Tina Jørgensen tina@vidarskolen.dk 

Winni Mathiasen winni.mathiasen@vidarskolen.dk

Vivi Dam Andersen vivi.dam@vidarskolen.dk 

Skoleinfo​

Tlf.: 3965 7118

kontor@vidarskolen.dk

CVR: 10924510

Bankkonto i Merkur Bank

Reg: 8401 konto 0001008459

IBAN nr.: DK3884 010001008459

Swift MEKUDK21


​Kontorets åbningstider:

Mandag – tirsdag og torsdag-fredag

Kl. 07.45 – 09.00

Kl. 14.00 – 15.00​

onsdag LUKKET

Vedr. optagelse og indmeldelse 3965 7118

Telefon dagligt ml. kl. 07.45 – 12.00

Kontakt os

Administrator: by@vidarskolen.dk

Legestue 1. - 2. kl : 2630 9885

Legestue 3. - 4. kl 2630 9886

Børnehaven Regnbuen: 2630 9881

Børnehaveklassen: 2630 9882
​Vuggestuen Solspiren: 2630 9880

Find os

Vidar Skolen
Brogårdsvej 61
2820 Gentofte

Find os på kort her »