Kontakt skolen

Vidar Skolen

Brogårdsvej 61

2820 Gentofte

Tlf.: 3965 7118

kontor@vidarskolen.dk

Kontorets åbningstider

Mandag – torsdag

Kl. 07.45 – 09.00

Kl. 14.00 – 15.00​

Telefon dagligt ml. kl. 08.00 – 12.00

Rektor

Ingrid Sørensen

ingrid@vidarskolen.dk

Afdelingsleder

Elsebeth Østergaard

elsebeth@vidarskolen.dk

Administrator

Eva Gierding

eva.gierding@vidarskolen.dk

Kontor- elevoplysninger og elevøkonomi

Jytte Jarlskov

kontor@vidarskolen.dk

Bogholderi

Lone Johansen

bogholderi@vidarskolen.dk

Lærerværelset tlf. 3965 1062

Børnehaveklassen tlf. 3965 3854 boernehaveklassen@vidarskolen.dk

Børnehaven Regnbuen tlf. 3965 6977 bornehaven@vidarskolen.dk

Vuggestuen Solspiren tlf. 5325 2820 solspiren@vidarskolen.dk

Legestue/SFO/Klub 1.-2. kl tlf. 3965 5099 sfo@vidarskolen.dk

3.-4. kl tlf. 3965 5035

Klub 5. kl tlf. 2434 1866

Pedel tlf. 2191 9948 pedel@vidarskolen.dk

Personale fra Gentofte Kommune

Børn, unge og fritid PPR

Bernstorffsvej 161

2920 Charlottenlund

gentofte@gentofte.dk

Sundhedsplejerske: att. Julie Moustgaard

Psykolog: att. Tatiana Maria Goldberg

Tale-høre-konsulent: att. Heidi Korshøj Jensen

Lærere og pædagoger

Andreas Boje sfo@vidarskolen.dk​

Anker Meier-Nielsen anker@vidarskolen.dk

Anna Hollensberg Hartkopp

anna.hartkopp@vidarskolen.dk

Anne Holme Jensen anneholmejensen@vidarskolen.dk

Bedrettin Yazar bedrettin.yazar@vidarskolen.dk

Bo Moesby Madsen bo.madsen@vidarskolen.dk

Charlotte Lundström charlotte.lundstrom@vidarskolen.dk

Christine Malone christine@vidarskolen.dk

Claus Dahl claus.dahl@vidarskolen.dk

Dorthe Hjelm Jensen bornehaven@vidarskolen.dk

Emilia Oemann sfo@vidarskolen.dk

Gert Hansen gert.hansen@vidarskolen.dk

Githa Liat Mølgaard githa.liat@vidarskolen.dk

Gro Poulsen sfo@vidarskolen.dk

Hannah Hall sfo@vidarskolen.dk

Hans Andersen hca@vidarskolen.dk

Hans-Diedrich Genzmer hans.diedrich-genzmer@vidarskolen.dk

Heidi Vejsnæs Hansen bornehaven@vidarskolen.dk

Heidi Reichert Petersen heidi.petersen@vidarskolen.dk

Heidi Marie Schmidt heidi.schmidt@vidarskolen.dk

Henrik Prahl henrik.prahl@vidarskolen.dk

Hilde Seemann sfo@vidarskolen.dk​Ingrid Sørensen ingrid@vidarskolen.dk

Jan Sommer Petersen pedel@vidarskolen.dk

Kamila Malone kamila.malone@vidarskolen.dk

Kirsten Dørge kirsten.dorge@vidarskolen.dk

Lenny Faurbo Afranie lenny.afranie@vidarskolen.dk

Line Lund line.lund@vidarskolen.dk

Lisa Høgh Nielsen lisa.nielsen@vidarskolen.dk

Lisbeth Solvang lisbeth@vidarskolen.dk 

Lotte Faber solspiren@vidarskolen.dk

Maj-Brit Braagaard majbrit.braagaard@vidarskolen.dk​Merethe Siim Magnussen merethe@vidarskolen.dk

Mette Korsgaard mette.korsgaard@vidarskolen.dk

Mette Øbom Poulsen mettepoulsen@vidarskolen.dk

Nadim Alawi nadim@vidarskolen.dk

Nina Bochardt nina.bochardt@vidarskolen.dk

Preben Steinert pedel@vidarskolen.dk

Sara Hansen bornehaven@vidarskolen.dk

Sara Jahn sarajahn@vidarskolen.dk

Signe Vestergaard signe.vestergaard@vidarskolen.dk

Skjalm Biba skjalmbiba@vidarskolen.dk

Sofie Garde bornehaven@vidarskolen.dk

Sofie Brink Nielsen sofie@vidarskolen.dk

Steffen Skovmand Levring steffen@vidarskolen.dk

Stephen Labella labella@vidarskolen.dk

Stine Grøndahl solspiren@vidarskolen.dk

Susanne Rasmussen susanne@vidarskolen.dk

Sven Helbig svenhelbig@vidarskolen.dk

Sørren Devach sorren.devach@vidarskolen.dk

Søren Pedersen sfo@vidarskolen.dk

Tobias Ammitzbøll tobias.ammitzboell@vidarskolen.dk

Tom Tolstoj sfo@vidarskolen.dk

Winni Mathiasen winni.mathiasen@vidarskolen.dk

Skoleinfo​

Tlf.: 3965 7118

kontor@vidarskolen.dk


​Kontorets åbningstider:

Mandag – torsdag

Kl. 07.45 – 09.00

Kl. 14.00 – 15.00​

Telefon dagligt ml. kl. 08.00 – 12.00

Kontakt os

Lærerværelset: 3965 1062

Legestue-café: 3965 5035
Børnehaven Regnbuen: 3965 6977

Børnehaveklassen: 3965 3854
​Vuggestuen Solspiren: 5325 2820

Find os

Vidar Skolen
Brogårdsvej 61
2820 Gentofte

Find os på kort her »